Antalya'da Çayağzı yoluna yeşil kuşak

Antalya'nın Demre İlçesi'ndeki Çayağzı Limanı yoluna Demre Belediyesi tarafından yeşil kuşak oluşturulması için ağaçlandırma çalışması başlatıldı.

Antalya'da Çayağzı yoluna yeşil kuşak

Demre'nin ünlü Kekova'ya açılan penceresi olan Çayağzı Limanı Yolu'na yapılan çalışma kapsamında ilk olarak D400 karayolunun Çayağzı kavşağından başlayarak Likya Uygarlıkları Müzesi'ne ve Çayağzı Limanı'na kadar olan yolda ağaçlandırma çalışması başlatıldı. Yolun iki yönüne ilk sıra olarak 1 metre arayla zakkum fidanları dikiliyor. Zakkum fidanlarının arkasına ikinci sıra olarak 2 metre arayla palmiye fidanları dikiliyor. Çalışmalar 15 gün içinde tamamlanacak.

Demre Belediye Başkanı Süleyman Topcu, "Belediye olarak kurduğumuz serada değişik türde çiçek ve ağaç fidanları yetiştiriyoruz. İlk yetiştirdiğimiz fidanları Çayağzı yoluna dikiyoruz. Her gün bu yoldan Çayağzı Limanı'na ve Likya Uygarlıkları Müzesi'ne binlerce yerli ve yabancı turist geçiyor. 2 yıl içinde bu yol yemyeşil ve rengarenk olacak. Yol yeni bir görünüme kavuşacak. Toplam 7 bin zakkum ve 2 bine yakın palmiye dikeceğiz" dedi.

BİZE ULAŞIN