Polisten hatalı park uygulaması

Burdur Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri şehir içinde yaptıkları çalışmalarda özellikle çift sıraya, yaya geçidine, kavşak içlerine ve yürüyüş yollarına park eden otomobilleri çekicilerle otoparka çekti.

Polisten hatalı park uygulaması

Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri halk pazarının kurulduğu salı günleri İstasyon Caddesi, Şehit Emeksiz Caddesi ve Güzelleştirme Caddesi'nde uygunsuz park, kavşak içi ve yaya geçitlerindeki park yapan otomobiller nedeniyle yaşanan trafik karmaşasını önlemek için çalışma yaptı. Ekipler hatalı park eden kamyonet, traktör ve otomobilleri otoparka çekti. Ekipler uygunsuz park eden otomobillerin önce fotoğrafını çekerek hatalı park cezası uyguladı sonra da otoparka çekti.

Burdur Emniyet Müdürü Arif Çankal, trafiğin karşıdakine saygı olduğunu belirterek, "Şehirde otoparkların çoğalmasına ihtiyacımız var. Özellikle yoğun yerlerde. Otoparklar var ama yetersiz kalıyor. İnsanımızda park kültürü gelişmemiş. Otoparka götürüp araçlarını park etmiyorlar. Uygunsuz yerlerde parklar çoğalıyor. İnsanımız kendisini acil duruma düşen vatandaşın yerine koyarsa biraz daha bilinçlenme olur" dedi.

BİZE ULAŞIN