Sanatın başkenti Antalya

Uluslararası Film Festivalini geride bırakan Antalya’da şimdi de Uluslararası Antalya Piyano Festivali başlıyor. Festivalde 10 konser Antalyalılarla buluşacak

Sanatın başkenti Antalya
Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından 1 Kasım- 2 Aralık tarihleri arasında bu yıl 18'incisi düzenlenecek olan Uluslararası Antalya Piyano Festivali kapsamında 10 konserde 468 müzisyen Antalyalılarla buluşacak. 18.Uluslararası Antalya Piyano Festivali'nin Tanıtım Toplantısı Akra Otel'de gerçekleştirildi. Toplantıya Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ve festivalin Sanat Yönetmeni Gürer Aykal ile sanatçılar katıldı.

ÜNLÜ SANATÇILAR
Başkan Türel, geçtiğimiz günlerde 54'üncü Uluslararası Antalya Film Festivali sürecinde Antalya'nın sinemaya başkentlik yapmasının ardından 1 ay boyunca müziğin de başkenti olacağını kaydetti. Festivalin büyük bir programla müzikseverlerin karşısına çıkacağını kaydeden Başkan Türel, "Festivalimizde toplam 10 konserde 468 müzisyen müzikseverlerle buluşacak. Dev sanatçılarla tam bir müzik şöleni yaşayacağız" dedi. Festivalin sadece konserden ibaret olmadığının altını çizen Başkan Türel, "Aynı zamanda bir prestijdir ve bir şehrin markalaşması hususunda şehre en çok katkı sağlayan faaliyettir. Aynı zamanda çocuklarımız için bir eğitim faaliyetidir. Turizm sezonunu da bu gibi etkinlikle uzatıyoruz" dedi.

10 KASIM KONSERİ
Festivalin Sanat Yönetmeni Gürer Aykal ise, festivalde dünyanın ünlü solistlerin sahne alacağını anlatarak, "Eserler tartılarak yapılmış çalışmalardır. Müzisyenleri bir araya getirmek kolay olmadı. 10 Kasım'da Cumhuriyet bestecilerinden Atatürk'ün Avrupa'ya eğitime gönderdiği Ulvi Cemal Erkin'in eserlerinden oluşan program da yer alacak" dedi.
BİZE ULAŞIN