Şiir kitabını hayranları için imzaladı

Afyonkarahisar'ın Sandıklı İlçesi'nde şair Rabia Burhan, 6'ncı Mevsim adlı şiir kitabının tanıtımını yaparak okuyucuları için kitap imzaladı.

Şiir kitabını hayranları için imzaladı

Sandıklı Gönüllü Hanımlar Derneği tarafından organize edilen program kapsamında Sandıklı Kültür ve Sanat Evi'nde şair Rabia Burhan'ın imza günü düzenlendi. Burhan, "6'ncı Mevsim" adlı şiir kitabını tanıtarak sevenlerini için imzaladı.

Sandıklı Gönüllü Hanımlar Derneği Başkanı Melek Yavuz, daha önce de Sandıklılı ev hanımı tarafından yazılan bir kitabın tanıtımını yaptıklarını belirterek, "Bugün de hoş bir kitapla hemşehrimiz olan Rabia Burhan hanımın yazdığı şiir kitabını tanıtmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Kendisiyle gurur duyuyor ve başarıların devamını diliyoruz" dedi.

Sandıklı'da bir öğretmen babanın kızı olduğunu belirten Rabia Burhan da uzun zamandır şiir yazdığını söyledi. Şiir yazmanın çok farklı bir şey olduğunu aktaran Burhan, "Sosyal medyada herkes şiir yazdığını düşünüyor. Yazdığı dörtlüklerin şiir olduğunu sanıyor. Bence atarla şiiri karıştırmamamız gerekli. Ben suya bakarken, oradaki yüzümün dalgalanmasında başka bir şey görüyorum. Bu da benim derinliğimi ve şairliğimi yansıttığını düşünüyorum. Aynı şekilde denize, gökyüzüne bakarken şiir yazıyorum ve bunların bende çok derin anlamları olduğunu düşünüyorum. Kitabımda yer alan 'babam' şiiri çok tutuldu. Şundan dolayı olduğunu düşünüyorum. Babasından ayrı kalan ve ayrı büyüyen çocukların ve tamimiyle safiyane çocuk yönümle yazdığım için çok beğenildiğini düşünüyorum. Yakın zamanda şiir kitabımın ikinci bölümü çıkacak. Ondan sonra da bir roman yazmayı düşünüyorum. Sandıklı halkının beni böyle sahiplenmesi çok mutlu etti. Herkese çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN