Mersin'de çocuklar polisin şefkatiyle eğitiliyor

Mersin İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Çocuk Şube Müdürlüğü ekipleri, kurumlar ve serbest meslek gruplarında çalışan vatandaşların çocuklarında oluşan 140 çocuğa futbol, kitap okuma alışkanlığı, ders çalışma teknikleri, iletişim teknikleri, kişisel gelişim, öfke kontrolü konularında eğitimler vermeye devam ediyor.

Mersin'de çocuklar polisin şefkatiyle eğitiliyor

Yapılan eğitimlerde futbolun kardeşlik ve spor olarak algılanmasını, futbolu objektif bir şekilde gözlemleyip değerlendirecek nesiller yetiştirmeyi, çocukların stresle, öfkeyle baş edebilmesini sağlama, sınav kaygısını ortadan kaldırma, takımlarla müsabakalar yaparak mücadele ruhu kazandırma ve bu sayede yeni arkadaşlıklar edinmelerini sağlama, yenmenin veya yenilmenin insan hayatının parçası olduğunu aşılamak ve onları geleceğe hazırlamak amaçlanıyor.

Eğitimler kapsamında kurulan çocuk polisi futbol okulu takımı da Nevşehir'de düzenlenen ve 25 takımının katıldığı Kapadokya Cup Turnuvasına katıldı. 3 gün süren turnuvada polis futbol okulu takımı U11 kategorisinde 3. olmayı başardı.

BİZE ULAŞIN