90 yaşında örnek oldu

Küçük yaşta evlendirilen 90 yaşındaki Fadime Dana, huzurevinde başladığı ‘bocce’ ile ikinci çocukluğunu yaşıyor. Fadime nine, azmi ile gençlere de iyi bir örnek oluyor

90 yaşında örnek oldu
Muğla'nın Fethiye ilçesinde düzenlenen Yetişkin Gençler Türkiye Bocce Şampiyonası'na katılan 90 yaşındaki Fadime Dana, huzurevinde tanıştığı 'bocce' ile çocukken oyun oynayamamanın acısını çıkarıyor. Küçük yaşlarda hayvan otlatmaya ve tarlalarda çalışmaya başlayan Fadime Dana, genç bir kız olduğunda da evlendirildiğini söyledi. Evliliğinden hiç çocuğu olmadığını belirten Fadime nine, 66 yıl sonra eşini kaybettiğini ve annesini de yanına alarak Afyonkarahisar'daki huzurevine yerleştiğini ifade etti.

ÇOCUKLUĞUNU YAŞIYOR
Fadime nine, huzurevlerinde kalan yaşlılara yönelik düzenlenen 'bocce' sporu ile tanışması ile çocukluğuna geri döndüğünü anlattı. Kaldığı Emirdağ Huzurevi takımının tek kadın lisanslı sporcusu olan Fadime Dana, iki yıldır takımıyla 'Yetişkin Gençler Bocce Ligi' müsabakalarına katılıyor. 700 lisanslı sporcu arasında 'en yaşlısı' unvanına da sahip olan Fadime nine, ilerleyen yaşına rağmen şampiyonalara katılıyor, gençlere taş çıkartıyor. 90 yaşındaki Fadime nine, spora başlamanın yaşı olmadığını ve belirterek herkese spor yapmayı tavsiye etti. Şampiyonada iki yıldır bocce oynayan 82 yaşındaki Yılmaz Özer ve 84 yaşındaki Yılmaz Eyüpoğlu gibi yaşı ilerlemiş huzurevlerinde kalan bocce takımı oyuncuları da performansları ile dikkat çekiyor.
BİZE ULAŞIN