Bekçi baba geliyor

İstanbul’un ardından Antalya’nın da 9 ilçesinde 250 gece bekçisi görev yapacak. Bekçi alımlarına 16 Kasım’da başlanacak. Başvuru için önemli kriterler belirlendi

Bekçi baba geliyor
Antalya mülki sınırları içinde görevlendirilmek üzere, 250 çarşı ve mahalle bekçisi alınacak. Antalya Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, ilgili kanun ve yönetmelikler çerçevesinde Antalya'ya 250 çarşı ve mahalle bekçisi kadrosu tahsis edilerek, alım süreci başlatıldı. Aksu, Döşemealtı ve Kumluca ilçelerinde 10'ar, Konyaaltı, Alanya, Manavgat ve Serik ilçelerinde 20'şer, Kepez ve Muratpaşa ilçelerinde ise 70'er bekçinin görevlendirileceği belirtildi.

BAŞVURU İÇİN ÖNEMLİ KRİTERLER VAR
Bekçi adayları için kriterler de belirlendi. Adaylardan, Türk vatandaşı ve erkek olanlar, en az lise veya dengi okul mezunu, askerlik ödevini bitirmiş ve 30 yaşından gün almayanlar, görevini yapmaya engel olabilecek bir hastalık veya engeli bulunmadığını sağlık kurulu tarafından verilmiş raporla belgeleyenler, yüz kızartıcı suçu bulunmayanlar, kamu haklarından mahrum olmayanlar seçilecek. Adaylarda, Antalya il sınırları içerisinde en az 1 yıldır ikamet etme zorunluluğu ile birlikte, en az 167 santimetre boy, beden kitle endeksi 18-27 arasında olma şartı aranacak. Bu şartı taşıyanlar çarşı ve mahalle bekçiliği için başvuru yapabilecek.

YAZILI VE SÖZLÜ SINAV
Başvurular 16-30 Kasım 2017 tarihlerinde ilçe emniyet müdürlüklerinde kabul edilecek. Adaylar, sözlü ve yazılı sınava tabi tutulacak. Sözlü sınav 11-15 Aralık 2017'de yazılı sınav ise 23 Aralık 2017 tarihinde yapılacak. Yazılı sınavda en yüksek puan alanlardan başlamak üzere, sınavda başarı gösterenlerin isimleri ile puanlarını içeren liste hazırlanacak. Bekçiliğe girmeye elverişli olduğu anlaşılanlar aday memur olarak atanacak.
BİZE ULAŞIN