Osmaniye'de okul sporları değerlendirme toplantısı yapıldı

Osmaniye'de 2017-2018 Eğitim Öğretim yılı Okul Sporları değerlendirme ve bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Osmaniye'de okul sporları değerlendirme toplantısı yapıldı

Valilik Ahmet Cevdet Paşa Salonunda düzenlenen bilgilendirme ve değerlendirme toplantısında, okul sporlarının bir önceki yılda gerçekleştirilen faaliyetleri değerlendirilerek, 2017-2018 döneminde yapılacak olan ve sistemde yapılan değişiklikler hakkında bilgilendirme yapıldı. Düzenlenen toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Ramazan Çelik, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir, Şube Müdürleri ve Beden Eğitimi Öğretmenleri katıldı.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir, bu yıl eğitim başarısının yanı sıra okul sporları başarısının da en iyi şekilde geçmesi temennisinde bulunarak, "2017-2018 eğitim öğretim yılının başta ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını ve başarılı geçmesini diliyoruz. Bu başarının yanı sıra başarılı bir spor sezonu da geçirmeyi temenni ediyoruz. Okul sporlarına daha fazla katılım sağlanması, çocuklarımızın sporla buluşması, yetenekli öğrencilerin ortaya çıkması ve bunları en iyi şekilde değerlendirilmesini temennisi içerisindeyiz" dedi.

Müdür Demir, "Ülkemizin sahip olduğu genç ve dinamik nüfus yapısının korunarak yaşam kalitesinin yükseltilmesi, sağlıklı ve hareketli bir yaşamın gereği olarak toplumda spor yapma kültürünün yerleştirilmesi ve spor hizmetlerinin kalitesi ve çeşitliliğinin artırılarak sporun geniş kitlelere yaygınlaştırılmasıyla başarılı sporcular yetiştirilmesi hedeflenmektedir. Öğrencilerimizin akademik başarıları yanında onların beden, zihin, ruh ve duygu bakımından dengeli ve sağlıklı yetişmeleri için okul sporlarına önem vermekteyiz. Bu kapsamla yapılacak çalışmalarla, öğrencilerimizin Türkiye çapında önemli başarılar sağlayacağına inanıyorum" diye konuştu.

Beden eğitimi dersi ve beden eğitimi öğretmenlerinin önemine değinen İl Milli Eğitim Müdürü Ramazan Çelik ise şunları kaydetti:
"Ahlaklı ve dürüst öğrencilerin yetiştirilmesinde beden eğitimi öğretmenlerinin büyük rolü vardır. Beden eğitimi dersinin diğer derslerden farkı yoktur. Okul müdürleri beden eğitimi öğretmenleri ile beraber okullarında sporun yaygınlaştırılması için çalışma yapması gerekmektedir. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile birlikte öğrencilerimizin ve siz değerli öğretmenlerimizin her zaman yanında olduğumuzu belirtmek isterim.2017-2018 eğitim öğretim yılında yapılacak okul sporları faaliyetlerinin başarılı geçmesini temenni ediyor, okul sporları organizasyonunda emeği geçen başta Gençlik Hizmetleri ve spor İl Müdürlüğüne ve siz değerli öğretmen arkadaşlarıma teşekkür ederim."

BİZE ULAŞIN