Sümeyye kaza kurbanı

7 yaşındaki Sümeyye, öğle yemeği için gittiği evinden okuluna dönerken araba çarptı ve hayatını kaybetti. Otomobili kullanan kişinin başka bir okulda öğretmen olduğu belirlendi

Sümeyye kaza kurbanı
Isparta'da ilkokul öğrencisi 7 yaşındaki Sümeyye Arslan, yolun karşısına geçmeye çalışırken, başka bir okulda görevli öğretmen Ü.G'nin kullandığı otomobilin çarpması sonucu öldü.

SÜRÜCÜ ÖĞRETMEN ÇIKTI
Kaza, önceki gün saat 13.00 sıralarında Zafer Mahallesi Devlet Bahçeli Caddesi'nde meydana geldi. Şehit Polis Memuru Akif Altay İlkokulu'nda görevli sınıf öğretmeni 27 yaşındaki Ü.G. yönetimindeki otomobil, öğle yemeği yedikten sonra okuluna dönerken yolun karşısına geçmeye çalışan Selahattin Seçkin İlkokulu 1'inci sınıf öğrencisi Sümeyye Arslan'a çarptı. Sümeyye kaldırıldığı SDÜ Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nde kurtarılamadı. Kazanın ardından Ü.G. gözaltına alındı. Sümeyye Arslan'ın cenazesi, dün öğle namazına müteakip Aziziye Camisi'nde kılınan cenaze namazının ardından Halife Sultan Mezarlığı'nda toprağa verildi. Arslan'ın ölümünün ardından kazanın olduğu bölgede toplanan mahalleli, yolda aşırı hız yapıldığını ve sürekli şikayet ettiklerini, ancak bir çözüm bulunmadığını belirterek tepki gösterdi. Kaza yerine gelen acılı baba Şehber Arslan, güçlükle ayakta durabildi. Bu tepkiler sürerken belediye ekipleri yolda kasis çalışması başlattı.

ÇANTA VE MONTU KALDI
Sümeyye Arslan'ın ölümü okul yöneticileri ve öğretmenlerini yasa boğdu. Selahattin Seçkin İlkokulu 1-A sınıf öğrencisi Sümeyye Arslan'ın sınıfında dün büyük hüzün vardı. Sınıfında oturduğu sırada çantası ve montu kalan Sümeyye Arslan'dan geriye e-okul için çekilen vesikalık fotoğrafı ile arkadaşlarıyla derste çekilmiş son fotoğrafı kaldı.
BİZE ULAŞIN