Türel’den piyano resitali

Uluslararası Antalya Piyano Festivali İspanyol rüzgarıyla başladı. İlk konseri efsane isimlerden Carosco verdi. Gecede Başkan Türel de piyano çaldı

Türel’den piyano resitali
Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 18'incisi düzenlenen Uluslararası Antalya Piyano Festivali, İspanyol müziğin efsane ismi Manolo Carrasco konseriyle başladı. Antalya Kültür Merkezi (AKM) Aspendos Salonu'ndaki festivalin ilk konserini İspanyol piyanist Manolo Carrasco verdi. Carrasco'nun piyano başındaki resitaline, 7 müzisyen enstrümanlarıyla eşlik etti. Flamenko dansının da renk kattığı gecede, müzikseverler hoş dakikalar yaşadı.

AYAKTA ALKIŞLANDI
Yönetmenliğini Gürer Aykal'ın yaptığı festivalde izleyicileri selamlayan Manolo Carrasco, "Belediye Başkanı Sayın Menderes Türel piyano çalıyormuş. Kendisini sahneye davet ediyorum" dedi. Bunun üzerine sanatseverlerin alkışları arasında sahneye çıkan Türel, Manolo Carrasco ile aynı piyanoda 'Memleketim' şarkısını çaldı. İspanyol sanatçıların da vokal yaptığı ikilinin performansı uzun süre alkışlandı.

MÜZİĞİN BAŞŞEHRİ OLACAK
Festivalin açılışında konuşan Türel, Antalya'nın kasım ayında müzik baharı yaşayacağını söyledi. Antalya'yı müziğin başşehri yapmak için çalıştıklarını belirten Türel, "Türkiye'nin en büyük zenginliklerinden birinin müzik olduğunu düşünüyorum. Dünyanın en büyük müzik topraklarından biri Anadolu'dur. Müziğimiz üç kıtanın zenginliğini taşıyor. Türk mutfağı nasıl hak ettiği yerde değilse, Türk müziği de gerektiği yerde değildir. Antalya için bir hedefimiz de güzel bir müzik sarayını şehrimize kazandırmaktır" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN