Eğitimle güçleneceğiz

Bakanı Çavuşoğlu, ALKÜ’de bir fakülte binasının açılışını yaptı, diğerinin de temelini attı. Çavuşoğlu 4 fakülteye daha öğrenci alınacağının müjdesini verdi

Eğitimle güçleneceğiz
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesinin (ALKÜ) Rafet Kayış Mühendislik Fakültesi binası açılışı, Eğitim Fakültesi binasının temelinin atımı ve 2017-2018 akademik yıl açılışı için düzenlenen toplu törene katıldı. Eğitim konusunda Alanya'nın ilklerin şehri olduğunu dile getiren Çavuşoğlu, ilçedeki velilerin ilkokul ve ortaokul konusunda birçok seçeneğe sahip olduğunu söyledi. İlçede Sosyal Bilimler Lisesi'nden, İmam Hatip'e kadar bütün okulların olduğunu ifade eden Çavuşoğlu, Antalya'da ayrıca iki üniversite olduğunu, her ile böyle bir şeyin nasip olmadığını bildirdi.

100. YIL HEDEFİ
Eğitim konusunda hedeflerinin olduğunu vurgulayan Çavuşoğlu, "Neden eğitime önem veriyoruz? Çünkü Türkiye olarak hedeflerimiz var. 2023 hedeflerimiz var. Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 100. yıl dönümüne Cumhuriyetimiz çok güçlü bir şekilde girmeli. O hedeflere de inşallah Türkiye Cumhuriyeti ulaşacak" dedi. ALKÜ ilk kurulduğunda okulun 10 bin öğrencili bir üniversite olacağını söylediğini belirten Çavuşoğlu, gelecek yıl Diş Hekimliği Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Eğitim Fakültesinin bazı bölümleri ve Mühendislik Fakültesinin bazı bölümlerinin öğrenci alacağı müjdesini verdi. Çavuşoğlu, ALKÜ'nün Cikcikli Kampüsü'ne isminin verilmesine prensip olarak karşı olduğuna işaret ederek, "İsim ve nam için çalışmıyoruz. Vatan, millet sevdalısı olduğumuz için çalışıyoruz" ifadelerini kullandı.
BİZE ULAŞIN