EXPO’ya yol haritası

Kapılarını kapatmasının ardından nasıl değerlendirileceği tartışılmaya başlanan EXPO 2016’nın yol haritası 7 Kasım’daki çalıştayda belli olacak

EXPO’ya yol haritası
Kapılarını 29 Ekim 2016'da kapatmasının ardından nasıl değerlendirileceği tartışılmaya başlanan EXPO 2016'nın yol haritası belli oluyor. EXPO 2016 alanının geleceği, 7 Kasım'da Ankara'da düzenlenecek çalıştayda tartışılacak. Özelleştirme İdaresi Başkanı Ahmet Aksu'nun başkanlığında gerçekleştirilecek çalıştaya Antalya Valiliği, Antalya Büyükşehir Belediyesi ile EXPO 2016 sürecinde aktif görev yapan sivil toplum kuruluşu temsilcileri davet edildi.

BOTANİK KORUNMALI
Ahmet Aksu daha önce Antalya'ya gelerek Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ile iş ve turizm dünyasıyla bir araya gelerek konuyla ilgili görüşmüştü. Üzerinde 100.7 metrelik kule ve 6 bin 500 kişi kapasiteli kongre merkezi yer alan bin 121 dekarlık EXPO alanının botanik bahçe özelliğinin korunması, kongre merkezi, sergi salonları ve müze gibi bölümlerinde de etkin kalmasına öncelik veriliyor. Ayrıca, alanda otel, alışveriş merkezi ve eğlence parkı eklentileri yapılması da gündemde. EXPO alanı, bu değişimlerin yapılmasının ardından ihaleye çıkarılacak.
BİZE ULAŞIN