İyilik için koştular

Türk Kızılayı tarafından bu yıl Antalya’da üçüncü kez düzenlenen ‘İyilik Koşusu’ büyük ilgi gördü. Antalyalılar Kızılay’a koşarak destek verdi

İyilik için koştular
Türk Kızılayı tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen 'İyilik Koşusu' Antalya'da yapıldı. Antalya Valisi Münir Karaloğlu'nun himayesinde, Büyükşehir Belediyesi Menderes Türel'in desteği ve bazı firmaların sponsorluğunda Cumhuriyet Meydanı'nda gerçekleştirilen koşuya 7'den 70'e tüm vatandaşlar ilgi gösterdi. 3 ayrı kategoride düzenlenen koşu Cumhuriyet Meydanı'ndan start alıp Antalya Müzesi istikametine koşuldu.

ANTALYALILARIN KATKISI
Kızılay Genel Başkan Yardımcısı İsmail Hakkı Turunç, "Kızılay'a dünyada ve Türkiye'de çok güzel bir algı var. Aynı zamanda kan araçlarımız da hazır. Bu konuda ilgi gösteren vatandaşlarımız Kızılay'a katkılarını sunmuş olacaklardır" ifadelerini kullandı.

MADALYA ALDILAR
Çekişmeli geçen yarışma sonunda, 8-9 yaş erkekler grubunda Mustafa Arda, kızlarda Tuana Doğan birinci olurken, 10-12 yaş gurubu erkeklerde Meriç Çelik, kızlarda Ecrin Yılmaz, halk koşusunda ise erkeklerde 42 yaşındaki Ali Gözükara, kadınlarda da Fulya Duman birinciliği elde etti. Yarışmanın sonunda dereceye giren katılıcılara madalya ve ödülleri verildi.
BİZE ULAŞIN