Anneden ikinci can

Böbrek yetmezliği yaşayan ambulans şoförü Samet Şimşek’in imdadına annesi yetişti. Oğluna ikinci kez can veren Gülcihan Şimşek mutluluğunu anlatırken gözyaşlarını tutamadı

Anneden ikinci can
Antalya'da ambulans şoförü 32 yaşındaki Samet Şimşek, annesi 48 yaşındaki Gülcihan Şimşek'in verdiği böbrekle yaşama tutundu. Samet Şimşek'e, Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Genel Cerrahi ve Organ Nakli Merkezi Sorumlu Hekimi Yrd. Doç. Dr. Tuğrul Çakır ve ekibi tarafından annesi Gülcihan Şimşek'in böbreği nakledildi.

ORGAN BAĞIŞI ARTMALI
Artık çok iyi ve sağlıklı olduğunu belirten Samet Şimşek, "Allah herkese nasip etsin ama ben şanslıydım. Annem var. Ama annem olmayabilirdi hayatımda. Kadavra bağışının artması gerekiyor. Organ bekleyen hastalar da inşallah benim gibi şanslı olur" diye konuştu. Annesiyle arasında artık başka bir duygusal bağ oluştuğunu kaydeden Şimşek, annesinden bir emanet taşıdığını söyledi. Oğluna böbreğinin birini veren Gülcihan Şimşek ise "Ben çocuklarım için yaşayan bir anneyim. Benim en büyük servetim 3 yavrum. Gerisi boş. Ben o yüzden severek, isteyerek oğluma böbreğimin birini verdim. Çok mutluyum. Bu gözlerimden akan sevinç gözyaşları" ifadelerini kullandı. Şimşek, oğluna "Böbreğe iyi bak" diye tembih etmeyi de ihmal etmedi.

BEKLEME LİSTESİ KABARIK
Ameliyatı gerçekleştiren Yrd. Doç. Dr. Tuğrul Çakır ise, 4 yıldır Ailevi Akdeniz Ateşi Hastalığı'na bağlı kronik böbrek yetmezliği hastası olan Samet Şimşek'in sağlığına kavuştuğunu belirtti. 3-9 Kasım Organ Bağışı Haftası'na dikkati çeken Yrd. Doç.Dr. Çakır, "Kadavradan bağış ülkemizde istenilen düzeyde değil. Çoğu zaman canlıdan nakilden başka seçeneğimiz olmuyor. Organ bekleme listesi her geçen gün artıyor" dedi.
BİZE ULAŞIN