‘HD’ye standart geliyor

AKTOB Başkanı Erkan Yağcı, turistlerin otelden çıkmayıp Kaleiçi’ni görmeden gitmesinin ‘ayıp’ olduğunu belirterek, sorunun birlikte çözüleceğini söyledi

‘HD’ye standart geliyor
Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) her şey dahil (HD) sistemini masaya yatırıyor. Öncelikli hedef, ultra, super ultra, deluxe gibi kavramların da eklendiği HD sistemine bir standart getirilmesi. Asgari standartlar ve niteliğin belirlenerek HD'nin disipline edilmesi planlanıyor. AKTOB Başkanı Erkan Yağcı, HD sisteminin yaygınlaşmasıyla kafa karışıklığı da oluştuğunu belirterek, "Her şeyi verdiğinizde misafir yüzde 100 memnun olacak diye bir şey de yok. Verdiğiniz şeyin niteliğinin de iyi olması lazım" dedi.

TURİST GEZMELİ
"Antalya'ya gelen bir turistin Kaleiçi'ni görmeden gitmesi kadar ayıp bir şey olamaz" diyen Yağcı, bu konuda sorumluluğun turizmciler de değil, şehirde olduğunu söyledi. Yağcı, "Turist otelden çıkmıyorsa bunu turizmcilere sormayacaksınız. Şehir kendisine sormalı bunu. Zorla turistleri otelde tutmuyoruz. Antalya'ya gelen her turistin Perge'yi, Aspendos'u gezmesini de istiyoruz. Ama bunun için altyapıyı sağlamamız gerekiyor" şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN