Kepez çöpünü atmıyor

Kepez Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü'nün Çevre Koruma ve Ambalaj Atıklarını Değerlendirme Vakfı (ÇEVKO) işbirliğiyle yürüttüğü 'Ambalaj Atıkları Geri Kazanım Projesi' devam ediyor.

Kepez çöpünü atmıyor

Kepez Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, 'Ambalaj Atıkları Geri Kazanım Projesi'ni sürdürüyor. Temizlik İşleri Müdürlüğü, Çevrim Atık Toplama ve Dönüşüm A.Ş. ile yetkilendirilmiş kuruluş ÇEVKO işbirliği ile kaynağında ayrı toplama çalışmaları hızla devam ediyor. Her mahalle, her hane tek tek gezilerek, atık toplama, ayrıştırma ve geri dönüşüm konusunda bilgilendiriliyor. Dağıtılan geri dönüşüm poşetleri de, belirlenen günlerde mahallelerden toplanıyor.
"GELECEĞİMİZE KATKIDA BULUNABİLİRSİNİZ"

Kepezlilerin de desteklemesi ile daha da gelişen proje cam, plastik, metal, kağıt, karton ve kompozit ambalaj atıklarının geri kazanımı ile geleceğe katkı sağlıyor. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, ambalaj atıklarının geri dönüştürülmesi ile başta doğal kaynak tasarrufu sağlandığını, küresel ısınmanın yavaşladığını ve ülke ekonomisine değer yaratıldığını söyledi.

Ambalaj atıklarının kaynağında ayrı toplanmasının, her bireyin görevi olduğuna değinen Başkan Tütüncü, "Ambalaj atıklarını çöpe atmayarak, geleceğimize sizde katkıda bulunabilirsiniz" dedi. Ekonomik değeri olan ve çevre kirliliğini engelleyen Ambalaj Atıkları Kepez'de çarşamba günleri Ahatlı, Kültür, Yenidoğan, Özgürlük, Ulus, Yeşiltepe, salı günü ise Fabrikalar Mahallesi'nden ekiplerce toplanıyor.

BİZE ULAŞIN