Şarampol ışıl ışıl oldu

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin ‘Efsane geri dönüyor’ sloganı ile başlattığı ‘Şarampol Projesi’ tamamlanarak kullanıma açıldı

Şarampol ışıl ışıl oldu
ANTALYA Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in 'Efsane Geri Dönüyor, Şarampol Güzelleşiyor' sloganıyla başlattığı Şarampol Caddesi Kentsel Tasarım ve Çevre Düzenlemesi Projesi tamamlandı. Şarampol, rengarenk yür��yüş yolları, modern kentsel tasarımı, bina giydirmeleri, kent mobilyaları, peyzajı ve ışıl ışıl görüntüsüyle dikkat çekiyor.

ÜSTÜ YEŞİL ALTI OTOPARK
Bina arkalarındaki atıl alanların otoparka çevrilmesi, üstü yeşil alan olarak planlanan yeraltı otoparkı, Tonguç Caddesi üzerinde katlı kavşak ve tünel geçişleri, ortasından geçen raylı sistem hattı ile Şarampole ulaşım ve park daha rahat hale geldi. Bir zamanlar Antalya'da ticaretin ve sosyal hayatın merkezlerinden olan efsane cadde, yenilenen yüzü, dinamik yapısı, sosyal yaşamı ve kültürel değerleriyle tekrar çekim merkezine dönüştü.

DEĞERİ ARTTI
Şarampol'ün en eski esnaflarından Mazlum Akbulut, "Gece kimse buralara gelmiyordu. Şimdi aileler geliyor. Biz Başkan Türel'den memnunuz o da bizden memnunsa bir sorun yok" şeklinde konuştu. Taksi esnafı Gencay Büyükkalay ise "İnsan yoğunluğu arttı, Kapalı Yol ve Şarampol birbirine bağlandı" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN