Yanlıştan dönülmeli

SABAH Akdeniz’de yayımlanan ‘Akıllı Hastane CHP’ye takıldı’ haberi üzerine Burdurlular ayağa kalktı. AK Parti İl Başkanı, Burdur milletvekilleri ve vatandaşlar CHP’ye tepki gösterdi

Yanlıştan dönülmeli
Sağlık Bakanlığı tarafından Burdur'a yaptırılacak 300 yataklı ve akıllı devlet hastanesinin Burdur Belediye Meclisi'nde CHP'li üyeler tarafından engellenmesi tepki çekmeye devam ediyor. SABAH Akdeniz'de dün yayımlanan 'Akıllı Hastane CHP'ye takıldı' başlıklı haber üzerine ilk açıklama hastane projesini başından beri takip eden AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik'ten geldi. AK Parti İl Başkanı Süleyman Faki başta olmak üzere Burdurlular ayağa kalktı ve CHP'li meclis üyelerine ateş püskürdü.

TAM BİR AKIL TUTULMASI
AK Parti hükümetinin Burdur'da birçok yatırım kazandırdığını belirten Milletvekili Bayram Özçelik, yaşananların tam bir akıl tutulması olduğunu söyledi. Özçelik "Burdur Belediye Meclisi'nin birçok üyesinin çekimser davranması, AK Parti hükümetinin Burdur'a yeni hastane kazandırmasına engel olamayacaktır" dedi. Yeni hastanenin yatırım programına alındığını, proje ihalesinin gerçekleştiğini belirten Özçelik "Hangi akla hizmet ediliyorlar anlam veremiyorum. Sağlık Bakanlığı tarafından, sağlık yatırımları programına alınmış, proje ihalesi yapılmış, projesi yapılmış, ödeneği hazır. Milli Savunma Bakanlığı'na tahsis edilmiş arsanın Sağlık Bakanlığı'na devri gerçekleşmiş, gölün kenarında bir hastane yapılmaya çalışılıyor. Belediye Meclisi'nde CHP üyeleri eksik, yanlış ve yetersiz bilgilerle karşı çıkıyor. Yeni hastane ile ilgisi olmayan meselelerin tartışmaya açılması tam bir akıl tutulması. Hatta gaflet ve ihanettir" dedi.

ENGELLENMESİN
300 yataklı devlet hastanesi yapılması için imar planı değişikliğine onay vermeyen CHP'li meclis üyelerine Burdurlular sert tepki gösterdi. Belediye Meclisi'nde gündeme gelen hastane yapılacak arsanın imar planı değişikliğine CHP'li üyeler ret oyu vermesini eleştiren vatandaşlar, "Yıllar önce yapılacakken önce protokolü iptal ettiler şimdi de gelen hizmeti engelliyorlar. Biz bunu yapsınlar diye mi seçtik bunları? Bu hastane yapılırsa başka illere hastanelere gitmekten kurtuluruz" dedi. Burdurlular CHP'lilerin bir an önce hatadan dönülmesini isteyerek, "Göl manzaralı hastaneden bizi mahrum bırakmasınlar" diye konuştu.

BURDUR BUNU HAKETMİYOR
AK Parti Burdur İl Başkanı Süleyman Faki, CHP'li üyelerin kente hizmet gelmemesi için işi yokuşa sürdüklerini ifade etti. Burdurluların böyle bir muameleyi hak etmediklerini belirten Faki, "CHP'li yerel yönetimin işbirliğine yanaşmaması sonucu, yatırımın önü kesilmeye çalışılıyor. AK Parti, hastanenin Burdur'a kazandırılmasında kararlı ve hiç kimse buna mani olamayacaktır" dedi. Faki, "Ey CHP'li Belediye, gelin engelleri kaldırın ve bu çorbada sizin de tuzunuz olsun. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın" ifadelerini kullandı.

VATANDAŞ NE DEDİ?
VELİ DEDE İNEL 58 (ÇİFTCİ)
Ayağımıza gelen hizmet engellenmemeli. Bu hastane yapılırsa Antalya'ya, Denizli'ye, Isparta'ya gitmekten kurtuluruz. Küçük bir hastenede sıkışıp kaldık. Hastane yapılsın. Küçük düşünülmesin.

MESTAN AKTAN 77 (EMEKLİ)
Hatadan dönülüp hastane yeri verilmelidir. Burdurlu yıllardır diğer illere giderek sağlık problemlerini çözmeye çalışıyor. Bugün uzak olarak gördüğümüz yer yarın yakın olur.

RAFET OĞUZ 65 (EMEKLİ)
Şehir içindeki hastane artık ömrünü doldurdu. Yetersiz kalıyor, insanlar sıkıntı çekiyor. Eğer bu kararlarından vazgeçmezlerse ilk seçimde sandıktan çıkacak cevap şimdiden belli olur.

ORHAN TUNÇER 66 (ESNAF)
Isparta'ya yapıldı ve kimse karşı çıkmadı. Bu hastane yapılırsa Burdurlu esnaf da kazanacaktır. CHP her daim hizmeti engellemekle anılan bir parti olmuştur. Kendi imajları da kötüleşiyor.

MUSTAFA AKKAN 63 (EMEKLİ)
Hastane Burdur'a yapılmalı. Bu büyüklükte bir hastane bu şehrin ve insanların kaderini değiştirir. Bu hastane yapılırsa Burdur kalkınır. Hastane yapılırsa şehirdeki otopark sorunu da ortadan kalkar.

ALİ KÜÇÜK 81 (EMEKLİ)
Tedavi olmak için 10 kilometre gitmek mi zor, 150 kilometre uzağa gitmek mi? CHP'lilerin umrunda bile değil. Derhal bu hatadan dönülsün. Aksi halde halk seçimde cevabını sert verir.
BİZE ULAŞIN