Başarılı öğrenciye ödül

Mersin’in Tarsus İlçesi’nde Milli Eğitim Bakanlığı, TÜBİTAK, Necmettin Erbakan Üniversitesi ve Selçuk Üniversitesi iş birliği ile Konya Bilim Merkezi tarafından düzenlenen makale yarışmasında Türkiye 3’üncüsü olan 12’nci sınıf öğrencisi Bengisu Aksakal ödüllendirildi.

Başarılı öğrenciye ödül

Tarsus Fen Lisesi Coğrafya Öğretmeni Aykut Çelik danışmanlığında siyaset bilimi ve uluslararası İlişkiler alanında yazdığı makale derece alan Bengisu Aksakal'ı makamında ağırlayarak tebrik eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı, "Bu yaş gruplarındaki gençlerimiz geleceğin liderleridir. Bu bakış açısını kaybetmeyin. Türkiye'nin gelecekteki yönetiminde büyük roller oynayacağınızı unutmayın. Bu sıralardayken hedeflerinizi doğru koyun, güzel çalışmalar yapın, birikiminizi artırın, geleceğe hazırlanın. Bugünler o yüksek ideale geçebileceğiniz günlerin alt yapısının hazırlandığı günler. Belki sizler ülkemizi ileri hedeflerde taşıyıcıları, liderleri olacaksınız. Bu duyguyu kaybetmemek gerek" dedi.

Tarsus'un eğitim alanında da büyük bir sıçrayış yakaladığını ifade eden Kalaycı, ilçe olarak giderek artan bir başarı grafiği olduğunu ifade ederek, öğretmeni Çelik'i ve Bengisu Aksakal'ı tebrik ederek, başarılı çalışmaların devamını diledi.

BİZE ULAŞIN