Büyük tapu vurgunu

Antalya’da tapu şebekesi çökertildi. Almanya’dan arsasını satmak için Antalya’ya gelen vatandaşın, arsasının 2 ay önce satıldığını öğrenmesi şebekeyi ortaya çıkardı

Büyük tapu vurgunu
Antalya'da başkalarına ait arsaları, hazırladıkları sahte evraklarla sattıkları iddia edilen 6 kişi gözaltına alındı. 3 kişi mahkeme tarafından tutuklandı.

GURBETÇİNİN ARSASI
Almanya'da yaşayan Mehmet Çakmak ve Mahmut Kara, Antalya'nın Aksu ilçesindeki arsalarını satmak için kente geldi. Tapu Müdürlüğü'nde işlemleri yapan iki müşteki, arsalarının iki ay önce bir müteahhitlik şirketine satışının yapıldığını öğrendi. Mehmet Çakmak ve Mahmut Kara'nın şikayeti üzerine çalışma başlatan Antalya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, satışın sahte evraklarla gerçekleştirildiğini belirledi.

OPERASYON YAPILDI
Güvenlik kamerası kayıtlarını inceleyen polis, yaklaşık iki ay süren teknik ve fiziki takibin ardından Antalya, Bursa ve Kırıkkale'de eş zamanlı operasyon gerçekleştirerek R.U, U.U, A.Ç, S.A, H.Ç. ile Aksu Tapu Müdürlüğü'nde görevli kadın memur B.B'yi gözaltına aldı. Şüphelilerden R.U. ile U.U'nun kardeş, A.Ç ile H.Ç'nin ise baba-oğul oldukları tespit edildi.2.5 MİLYON LİRA KAZANÇ
Şüphelilerin, sahte kimlik ve tapular düzenleyerek daha önceden anlaştıkları memur B.B'nin yardımıyla satışı gerçekleştirdikleri öne sürüldü. Bu şekilde 2 milyon 250 bin lira haksız kazanç elde ettiği öne sürülen şüphelilerin evlerinde yapılan aramalarda ruhsatsız tabanca ile av tüfeği, mavzer, çok sayıda mermi, 1 kilo 500 gram esrar ele geçirildi. Zanlılardan bazılarının Antalya'da 5 yıldızlı bir rezidansta kaldıkları da ortaya çıktı.

ÖRGÜT ÜYELİĞİ SUÇLAMASI
Şüpheliler hakkında 'Çıkar amaçlı suç örgütü kurmak ve yönetmek', 'Nitelikli dolandırıcılık' ve 'Resmi belgede sahtecilik' suçlamalarında bulunuldu. Mahkemeye çıkartılan zanlılardan kadın tapu memuru B.B. ile S.A. ve R.U. serbest bırakıldı. U.U, A.Ç. ve H.Ç isimli zanlılar ise mahkemece tutuklandı.
BİZE ULAŞIN