KBB uzmanları Antalya’da

Türk Ulusal Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Kongresi, Türkiye’nin önde gelen KBB hekimlerini buluşturdu. Kongreye 38’i yabancı bin 700 kişi katıldı

KBB uzmanları Antalya’da
Türkiye'nin seçkin 'kulak burun boğaz' (KBB) hekimleri, Türk Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Derneği tarafından Antalya Belek'te düzenlenen 39'uncu Türk Ulusal Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Kongresi'nde buluştu. Yaklaşık bin 700 katılımcının yer aldığı kongre kapsamında 60 panel, 23 konferans, 60 eğitsel kursa imza atılacak. Kongrenin açılış töreninde konuşan Ulusal Kongre Başkanı Prof. Dr. Özgür Yiğit, "Hem bilimsel açıdan, hem de sosyal etkinlikler açısından camiaya yakışır bir kongre olması için tüm çabayı gösterdik" dedi. Kongrede 468 konuşmacının yer aldığına dikkat çeken Yiğit, kulak, burun ve boğaz konusunun tüm yönleriyle ele alınacağı, teknolojik ve bilimsel gelişmelerin sunulacağını söyledi.

YURTDIŞI KATILIMI YÜKSEK
Kongrede uluslararası bilgi ve deneyim paylaşımına da önem verdiklerinin altını çizen Yiğit, "Yurtdışından 38 davetli katılımcımız var. Ayrıca yurtdışındaki hastanelerde görev yapan 8 Türk hekimi de bize yurtdışında çalışmakla ilgili bilgi paylaşımında bulunacak" diye konuştu.

TÜRKİYE SÖZ SAHİBİ
Sağlık Bakanlığı tarafından başlatılan yeni doğan işitme taramalarına da değinen Prof. Özgür Yiğit, yüzde 90'ın üzerinde tarama oranıyla Türkiye'nin dünyada en iyi yeni doğan işitme taramalarından birine sahip olduğunu vurguladı. Kongre, 8-12 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek.
BİZE ULAŞIN