Antalya’ya yakışacak

Antalya’ya layık bir Konyaaltı sahili için çalıştıklarını belirten Türel, yeni projenin kentin değerine değer katacağını söyledi

Antalya’ya yakışacak
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, 1990 model Konyaaltı sahilini 2020 model Antalya'ya yakışan bir Konyaaltı sahiline dönüştürmeye gayret ettiklerini söyledi. Antalya Mimarlar Odası Antalya Şubesi'nde meslek odaları temsilcileriyle bir araya gelen Başkan Türel, projeyi anlattı. Uygulama noktasına projeyi tartışarak geldiklerini ifade eden Türel, "Tamamen şeffaf, değerli hocalarımızın ve STK örgütlerinin temsilcilerinin bulunduğu bir jüri tarafından uygun görüldü. 1990 model Konyaaltı sahilimizi şimdi 2020 model Antalya'ya yakışan bir Konyaaltı Sahili'ne dönüştürmeye gayret ediyoruz. Eskisinden çok daha iyi olacağı düşüncesindeyiz. Bunu için gayret ediyoruz" diye konuştu.

ULAŞIM METRO İLE YAPILACAK
Proje seçildikten sonra gelen önerileri de dikkate alarak değişiklikler yaptıklarını ifade eden Türel, sahile ulaşım konusuna da değinerek, "Bu konuda 2019 sonrasında Antalya'nın gündeminde metro olacak. Metro Büyük Liman'dan başlayacak, Konyaaltı Sahili'nden üniversiteyi teğet geçerek, Mark Antalya'nın oradan bir kolu Lara Kundu Oteller Bölgesi'ne, bir kolu da Varsak'a gidecek" ifadelerini kullandı.

TRAFİĞE KAPANACAK
Konyaaltı'nda gürültülü müzik yapmanın söz konusu olamayacağını belirten Başkan Türel "Konyaaltı tamamen halka açık bir plaj ve bu şekilde yoluna devam edecek. Proje ile Konyaaltı Sahil yolu araç trafiğine kapatılacak. Sahilden geçen TIR, kamyon görüntüleri yaşanmayacak. Konyaaltı bir dünya projesi olarak Antalya'nın değerine değer katacak" dedi.
BİZE ULAŞIN