Robot antrenör görevde

Türkiye’nin ilk milli ve yerli antrenman robotunun üretimi yapıldı. Robot, hareketleri yapamayanları minderden atıyor, başarılı olan sporcudan kaçıyor, başarısız sporcunun ise üstüne gidiyor

Robot antrenör görevde
Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Spor Bilimleri Fakültesi ve Teknoloji Fakültesi ortaklığıyla hayata geçirilen TÜBİTAK 3001 destekli ilk ve tek Spor Bilimleri Projesi olan Etkileşimli Vuruş Ölçüm Sistemi Tekvando Antrenman Robotu Isparta'da üretildi. Tamamen yerli ve milli olan robotun farklı açılardan geliştirilerek, görsellik katkısıyla diğer branşlara da uyarlanması hedefleniyor.

ELİT SPORCULAR YETİŞİYOR
Proje sayesinde, hidrolik - sensörler ve ışıklar vasıtasıyla yapılan Tekvando Antrenman Robotu, sporcuların karşısında başka bir sporcu varmış gibi antrenman yapabilmelerine imkan sağlıyor. Elit sporcular için tasarlanmış olan robot sayesinde, sporcuların her antrenmanda kendilerini bir üst seviyeye çıkarmalarına imkan tanınırken, bilgisayarda önceden oluşturulan program veya doğaçlama olarak yapılabilen programlama sayesinde verimli bir çalışma gerçekleştiriliyor.
BİZE ULAŞIN