Umutlar öğretmende

Orta Anadolu Süs Bitkileri ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Osman Bağdatlıoğlu, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde iç pazarda 30 milyon dal çiçek tüketileceğini söyledi

Umutlar öğretmende
Yaklaşan Öğretmenler Günü, kesme çiçek üreticilerini umutlandırdı. Ağırlıklı olarak uluslararası günlerde ihracata odaklı olan sektörde, Anneler Günü ile birlikte en yoğun iç pazar hareketinin yaşandığı 24 Kasım Öğretmenler Günü öncesi hareketlilik başladı.

30 MİLYON DAL HEDEFİ
Orta Anadolu Süs Bitkileri ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Osman Bağdatlıoğlu, 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde iç pazarda 30 milyon dal çiçek tüketileceğini söyledi. Çiçek fiyatlarının ucuz olduğu bir dönemde olduklarını ifade eden Osman Bağdatlıoğlu, çiçeğin alınabilecek en güzel ve en ucuz hediye olduğunu söyledi.

YERLİ ÇİÇEK KULLANIN
Yerli çiçek kullanılması çağrısı yapan Bağdatlıoğlu, "Öğretmenlere yönelik çalışmalar pazarın çeşitliliğini artırıyor. Öğretmenlerimize ithal ürünler yerine Türk çiçeklerinin sunulması gerekiyor. Yüzde 95'i yerli olan çiçeklerimizin öğretmenlerimize sunulması hem öğretmenlerimizi hem de bu işten ekmek kazanan 300 bin vatandaşımıza katkı olacaktır" dedi.
BİZE ULAŞIN