Tütüncü: Aramızı bozamazlar

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, “Başkan Menderes Türel ile beni birbirimize düşürmek için dedikodu üretiyorlar” dedi. Tütüncü, Bakan Çavuşoğlu için de “Her zaman yanımızda” diye konuştu

Tütüncü: Aramızı bozamazlar
ANTALYA Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, 2019 seçimlerinden, hakkında çıkan söylentilere kadar birçok konuda merak edilenleri yanıtladı. Siyasette tercihinin milletvekilliğinden ziyade belediye başkanlığı olduğunu belirten Tütüncü, Büyükşehir Belediye Başkanı adaylığı gibi bir takım ifadelerin kendisinin de kulağına geldiğini belirterek "Bunlar ne bizim siyaset anlayışımız ile alakalı ne de bizler böyle küçük hesapların içindeyiz. Büyükşehir Belediye Başkanımız görevini başarıyla sürdürüyor" diye konuştu.

'BÜYÜK BAŞKAN TÜREL'
Başkan Menderes Türel ile bir kırgınlığı olmadığının altını çizen Tütüncü, "Birbirimize düşürmek için dedikodu üretiliyor. Bugüne kadar bizim aramızda gerginlik olmadığı gibi hep birbirimizin önünü açmışızdır. Ben ona ağabey diye hitap ederim, bazen de büyük başkanım diye hitap ediyorum" ifadelerini kullandı. Referandumda Kepez'de yüzde 54 oranın 'hayır' çıkmasını da değerlendiren Tütüncü, "Referandumda belediye başkanının performansı oylanmadı. Buradan siyasi bir netice çıkarmak doğru değil. Aç tavuk kendini darı ambarında görürmüş. CHP'liler sadece Kepez için değil Büyükşehir için de iştah kabartmasın. Bu millet hizmet üreten ile laf üreteni ayırt etmeyi bilir" diye konuştu.

BAKAN ÖNÜMÜZÜ AÇIYOR
Dışişleri Bakan Mevlüt Çavuşoğlu ile arasından su sızmadığını vurgulayan Tütüncü, "Çünkü hukukumuz çok eski. Bir arkadaşımızın önemli bir görevde olması bana gerçekten dostu olarak onur veriyor. Çok da faydasını görüyorum. Haftada birkaç kez akşam telefonla görüşürüz. Yaptığımız işlerde önümüzü açmıştır" dedi.
BİZE ULAŞIN