Ayak sorunları ihmale gelmez

Alman Ayak Sağlığı Merkezi Genel Koordinatörü ve Podolog Serdar Esentürk, diyabete bağlı ayak sorunlarının ihmal edilmemesi gerektiğini söyledi

Ayak sorunları ihmale gelmez
ALMAN Ayak Sağlığı Merkezi Genel Koordinatörü ve Podolog Serdar Esentürk, diyabete bağlı ayak sorunlarının ihmal edilmemesi gerektiğini söyledi. Türkiye'de diyabetli birey sayısının gün geçtikçe arttığını ve dünyada her 6 saniyede bir kişinin diyabetten dolayı hayatını kaybettiğini belirten Esentürk, "Diyabete bağlı ayak sağlığı üzerinde birçok hastalığı görebiliyoruz. Hatta diyabet vücudun immün (bağışıklık) sistemini zayıflatarak ayak hastalıklarının gelişme riskini arttığı da klinik olarak kanıtlanmış durumdadır" diye konuştu.

8 YILDIR HİZMETTE
Özellikle diyabetik ayaktan kaynaklı olmak üzere ampütasyon ile sonuçlanan vakaların da son yıllarda arttığını vurgulayan Esentürk, "Bu alanda 2009 yılında hizmete başladık ve Alman Ayak Sağlığı adıyla Türkiye'nin dört bir yanında diyabetli bireylerin dostu olduk. Diyabet ve komplikasyonlarına karşı önlem amaçlı sunduğumuz bakım hizmetiyle diyabete bağlı birçok ayak sorununu önledik. Son 1.5 yıllık süreçte bünyemizde barındırdığımız podologlarımızla diyabetli bireylere olan yaklaşımımızı ve 2017 itibari ile 9 farklı şubemizle hizmet alanlarımızı da genişlettik. Türkiye'nin öncü ayak bakım zinciri olan Alman Ayak Sağlığı olarak diyabetli bireylere olan hizmetimiz her zaman devam edecek" ifadelerini kullandı.
BİZE ULAŞIN