Eğitim gönüllüleri 20'nci yılını kutladı

Hatay'da, İskenderun Güney Eğitim Vakfı (İGEV) 20'nci kuruluş yıldönümünü düzenlediği dayanışma gecesiyle kutladı.

Eğitim gönüllüleri 20'nci yılını kutladı

İGEV yönetim kurulu üyelerinin ev sahipliğinde Grand Plaza'da 20'nci yıl kutlama etkinliklerine CHP Hatay Milletvekili Mevlüt Dudu, İskenderun Kaymakamı Recep Soytürk, Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha ve davetliler katıldı.

İGEV Başkanı Şefik Uyar, yardımlaşmanın insanları birleştirdiğini ve kaynaştırdığını belirterek," İGEV bugüne kadar birçok hayırseverin katkılarıyla binlerce öğrenciye karşılıksız burs vererek kara gün dostu olmuştur. İGEV, eğitim sevdalılarının katkılarıyla birçok öğrenciye uzanmaya ve onlara ışık olmaya devam edecektir.

İGEV Atatürk ilke ve devrimlerini rehber edinen, Cumhuriyete sahip çıkan, özgür düşünceli, araştıran, sorgulayan, eleştiren aydın bir nesil yetiştirmesi amacıyla yürümeye ve büyümeye devam edecektir. Bu yıl hedefimiz 175 öğrenciye burs vermektir" dedi. Gerçekleştirilen dayanışma gecesinde yükseköğrenim gören gençlere burs veren ve vakfın faaliyetlerine destek veren eğitim gönüllülerine teşekkür plaketleri verildi.

Sahne alan TRT radyo sanatçısı Lale Mumcu Başar, seslendirdiği Atatürk'ün sevdiği şarkılar ve sanat müziği eserleriyle davetlilere müzik ziyafeti sundu.

BİZE ULAŞIN