Evlilik hayali hüsranla bitti

Hatay’da tanıştığı kadınla evlenme kararı veren Burdurlu Mustafa Karan, kadının ve ailesinin kendisini 20 bin lira dolandırıp kayıplara karıştığını söyledi. Karan, şahıslardan şikayetçi oldu

Evlilik hayali hüsranla bitti
BURDUR'UN Yeşilova ilçesinde mermer işçisi 35 yaşındaki Mustafa Karan, evlenme vaadiyle kendisini kandırıp 20 bin lira dolandırdığını iddia ettiği 'Meryem' adlı kadın hakkında polise şikayette bulundu.

HATAY'DA TANIŞTI
Yeşilova'da asgari ücretle mermer işçisi olarak çalışan Mustafa Karan, 2013 yılında kısa süreli evliliğin ardından boşandı. Yeni bir evlilik yapmak isteyen Mustafa Karan, Hatay'daki asker arkadaşını ziyarete gittiğinde bindiği taksinin şoförü vasıtasıyla geçen 19 Mayıs'ta Meryem adlı bir kadınla tanıştı. Annesini de yanına alıp Hatay'a giden Mustafa Karan, daha önce hiç evlilik yapmadığını söyleyen Meryem ve ailesiyle görüşüp anlaştı. Daha sonra Meryem, annesi olduğunu söyleyen kadın ve akrabalarıyla Mustafa Karan'ın yaşadığı yeri görmek bahanesiyle Yeşilova'ya geldi. Kadın ile evlenmeye karar veren Mustafa Karan, Hatay'dan geldikleri taksiye 3 bin TL, kadının annesine 'süt parası' adı altında 6 bin TL verirken, kadına aldığı 2 bilezik ve cep telefonu dahil toplam 20 bin TL harcama yaptı. Mustafa Karan'ın bir gece evlerinde ağırladığı sözde evleneceği kadın ve ailesi, ertesi gün cenazeleri olduğu gerekçesiyle evden ayrıldı. Karan, aileden bir daha haber alamadı.
BİZE ULAŞIN