Geleceğin gazetecileri

Hüsniye Özdilek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri SABAH gazetesini ziyaret etti. Geleceğin gazetecileri mesleği mutfağında yaşadı

Geleceğin gazetecileri
Antalya'nın Kepez ilçesindeki Hüsniye Özdilek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde öğrenim gören Gazetecilik Bölümü öğrencileri Sabah gazetesini ziyaret ederek gazetecilik hakkında deneyim kazandı. Gazetecilik alan öğretmeni Enise Açıkgözoğlu ve İsa Ay danışmanlığında düzenlenen gezide öğrenciler, Sabah Akdeniz Haber Müdürü İbrahim Okumamış'tan haberin nasıl yazıldığı, ne gibi evrelerden geçtiği konusunda bilgi aldı.

DİJİTAL TASARIM VE BASKI
İbrahim Okumamış, gazetecilik hayatında yaşadığı zorluklardan bahsederek, "Her zorluk aşılabilir, yeter ki siz hedefinizi koyun" dedi. Grafik tasarım bölümünde Süleyman Somer'den gazetenin sayfa tasarımı hakkında bilgi de edinen öğrenciler, gezilerine gazetenin baskı bölümünde devam etti. Öğrenciler, bir gazetenin dijital ortamdan baskı cihazlarına nasıl aktarıldığını izledi. Liseli öğrenciler not tutup fotoğraf ve video çekerek anı ölümsüzleştirdi. Gezi sonunda tecrübe edinen öğrenciler, kazandığı bilgilerle gazeteci olmayı daha çok istediklerini dile getirdi.

Esin BOZDEMİR / ANTALYA
BİZE ULAŞIN