Osmaniye'de meşe ve kayın ormanlarına bakım başladı

Adana Orman Bölge Müdürlüğü'ne (OBM) bağlı Osmaniye İşletmesi'nin, Bahçe ve Düziçi ilçe sınırlarında yer alan yüksek rakımdaki meşe ve kayın ormanları bakım programına alındı.

Yeni orman yollarının yapılmasıyla birlikte süratle uygulanmaya başlanan bakım çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Adana OBM, Osmaniye İşletmesinin 2017 yılı uygulama sonuçlarını ve yeni başlayan 2018 yılı programlarını gözden geçirmek üzere iki günlük teknik gezi düzenledi.

Gezi kapsamında, uygulayıcı teknik elemanlar tarafından yürütülen çalışmaları bizzat görmek ve uygulama sonuçlarını ilgili şube müdürleriyle yerinde değerlendirmek maksadıyla çalışma sahalarını gezen Orman Bölge Müdürü İsmet Erol, ilk olarak Örencik Rehabilitasyon Projesi'ne konu sahaya gitti.

İsmet Erol, meşe sahalarını gezerek uygulama metodu hakkında bilgiler aldı. Daha sonra muhteşem renk cümbüşüyle harika manzaralar sunan Dumanlı Mevkii'ndeki kayın ormanlarına giden teknik gezi heyeti, buradaki genç kayın ormanlarında yapılan bakım çalışmalarını inceledi.

BİZE ULAŞIN