2 kardeşe ömür boyu

Antalya’da eski meclis üyesi İsmail Erten’in oğlu Süleyman Erten’i boğarak ve yakarak öldürmekle suçlanan iki kişi hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istendi

2 kardeşe ömür boyu
Antalya'da eski belediye meclis üyesi ve MHP'den Muratpaşa belediye başkan adayı olan İsmail Erten'in oğlu Süleyman Erten'i (30) kaçırdıktan sonra iple boğarak yakan Süleyman ve Enes Kabakuşak kardeşler hakkında ağırlaştırılmış ömür boyu hapis istemiyle iddianame hazırlandı. Baba Mehmet Kabakuşak da delileri yok etmekten yargılanacak. Cinayet savcısı tarafından Süleyman Erten cinayeti ile ilgili hazırlanan iddianame, Antalya 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edildi.

TELEFONUNU ATMIŞLAR
İddianamede, sanıklar Süleyman ve Enes Kabakuşak'ın Süleyman Erten'i kaçırdıktan sonra ilk iş olarak yerlerinin tespit edilmemesi için Süleyman Erten'in cep telefonunu bilinmeyen bir yere attıkları, daha sonra Erten'i iple boğarak öldürdükten sonra cesedinin yakılmaya çalışıldığına yer verildi.

SANIK CİNAYETİ ANLATTI
Sanıklardan Enes Kabakuşak ifadesinde ağabeyinin Süleyman Erten'in ayaklarını bağlayıp, iple boğduğunu belirterek, "Ağabeyim benzini maktulün üzerine döktü, sonra ateşe verdi. Ateşe verince yanıp, kaybolacağını düşündü. Kar yağmaya başlayınca yanan ceset söndü. Cesedi boş bir alana bıraktık. Üzerini etrafındakilerle örttük" dedi Sanık Mehmet Kabakuşak'ın da delilleri yok etmek amacıyla suçta kullanılan aracı yıkaması için oğluna verdiği belirtildi. Mahkemenin önümüzdeki günlerde başlayacağı bildirildi.
BİZE ULAŞIN