Engelli kızını cipe kilitledi

Engelli kızını cipe kilitledi
Muğla'nın Fethiye ilçesinde "Olmaz böyle şey" dedirten olayda, bir sorumsuz anne, kızının ölümüne neden olacak olaya imza attı. Annesinin lüks cipte kilitli bırakıp gittiği engelli çocuk, aracın camını kıran itfaiye ekibi tarafından kurtarıldı.

HAVASIZLIKTAN ÖLEBİLİRDİ
Olay, Fethiye'nin Kesikkapı Mahallesi'nde meydana geldi. Mahalle sakinleri, park halindeki 48 PL 772 plakalı kapıları kilitli, camları da kapalı lüks cipte engelli bir kız çocuğunun ağladığını fark etti. Ağlayan ve terleyen çocuğu gören çevredeki vatandaşın ihbarı üzerine olay yerine 112 acil servis, polis ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Polis ekibi plakadan araç sahibine ulaşamayınca müdahale eden itfaiye ekipleri ön camı kırdı. 112 ekibi de çocuğu bulunduğu yerden çıkardı. Havasızlıktan zor anlar yaşayan çocuk oksijene bağlanarak hastaneye kaldırıldı.HASTA ZİYARETİNE GİTMİŞ
Anne Nejla Yakalı, polisi görünce önce panikle ne olduğunu anlamaya çalıştı. Yakalı, hasta olan kuzenini ziyarete gittiğini, kısa sürede bir şey olmaz düşüncesiyle çocuğu araçta bıraktığını, ara sıra gelip kontrol ettiğini söyledi. Otistik engeli olduğu öğrenilen 16 yaşındaki Nazlışah'ın sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.
BİZE ULAŞIN