47 kenti geride bıraktı

MATSO Başkanı Boztaş, Manavgat’ın iş yeri sayısının 40, sigortalı sayısının 47 ilden fazla olduğunu belirterek, “Manavgat iş ve ekmek kapısı” dedi

47 kenti geride bıraktı
ANTALYA Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürü Nejat Deniz, Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş'ı makamında ziyaret etti. Manavgat'ın ekonomik durumu ile ilgili bilgiler veren Boztaş, kentin istihdam gücüne dikkat çekerek, Türkiye'nin açıklanan Haziran ayı verisine göre, Manavgat'ın sigortalı işçi çalıştıran iş yeri sayısnda 81 ilin 40'ının önünde olduğunu kaydetti.

İŞ, AŞ VE UMUT KAPISI
Manavgat'ın sigortalı çalışan sayısı ile ise 81 ilin 47'sinden daha fazla bir potansiyele sahip olduğunun altını çizen Boztaş, "Manavgat'ın Haziran ayındaki sigortalı çalışan sayısı 77 bin 394'tür. Manavgat, iş, aş, umut, ekmek kapısıdır. Hem bölge hem ülke ekonomisi açısından önemli bir ekonomi kentidir" dedi. SGK İl Müdürü Deniz de Manavgat'ın ekonomideki gücünün önemini bildiklerini ifade ederek ilçenin ekonomik yapısını geliştirmek amacıyla MATSO'nun başarılı çalışmalar ortaya koyduğunu vurguladı.
BİZE ULAŞIN