Okulda örnek proje

Antalya Hamza Taş İmam Hatip Ortaokulu ‘Medeniyet ve Değerler Kulübü’ fark yaratan projelere imza atıyor. Okuldaki gönüllü öğrenci grubu çalışmaları ile ‘Asım’ın Nesli’ olmaya aday

Okulda örnek proje
Antalya'da Hamza Taş İmam Hatip Ortaokulu'nda yaklaşık 1 yıl önce kurulan 'Medeniyet ve Değerler Kulübü' fark yaratan projelere imza atıyor. Her sınıftan 4'er öğrencinin üyesi olduğu kulübün okulun tüm öğrencileri de gönüllü üyesi konumunda. Yaşlılara, şehit ailelerine, ihtiyaç sahibi ailelere yadımda bulunmak için yarışan öğrenciler, Mehmet Akif Ersoy'un hayalini kurduğu 'Asım'ın Nesli' olmaya aday.

YOĞUN YILLIK PROGRAM
Kulübün bu yıl ki programında ise okulun bulunduğu mahalledeki ihtiyaç sahiplerine yardım yapmayı kapsayan 'Gönül Komşusu Projesi', yetimlere destek vermeyi amaçlayan 'Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Olsun Projesi', okul bahçesine kurulacak ve kış döneminde kuşların sığınağı olacak 'Kuş Evi Projesi' dikkat çekiyor.

EMANET SINAVI
Okulun yeni projesi ise 'Emanet Kutusu' olacak. Sınıflara yerleştirilecek kutulara kalem, silgi, pergel, cetvel gibi öğrencilerin günlük olarak evde unutabileceği gereçler konulacak. Gün içerisinde bu gereçleri kullanan öğrenciler, akşam giderken bu kutuya emaneti geri bırakacak. Okul öğrencileri daha önce de bir 'emanet sınavından' daha alınlarının akıyla çıktı. Geçen yılın sonunda gerçekleşen ve geliri okul için kullanılan 'Meyve Satışı Projesi'nde, başında görevli bulunmayan tezgahtan istediği meyveyi alan öğrenciler, karşılığında parasını da kutuya bıraktı. Proje sonunda satılan meyvelerin parası kutudan tam olarak çıkanca sınav başarıyla geçilmiş oldu.

SADAKA TASI PROJESİ
Okulun bu yıl en dikkat çeken projelerinin başında, Osmanlı döneminden kalan ve hala tarihi camilerin bazılarında devam eden 'Sadaka Taşı' uygulamasından esinlenilerek yapılan 'Veren El Projesi' geliyor. Sınıfa konulan kutuya maddi durumu iyi olan öğrenciler para bırakırken, maddi durumu kötü olan öğrenciler de buradan harçlıklarını alıyorlar.
BİZE ULAŞIN