Uşaklı gençlerin yeni trendi, korku evinden kaçış

Uşaklı gençlerin yeni trendi haline gelen korku evinden kaçış oyunu büyük ilgi görüyor. Şifreleri çöz oyunu bir saat içinde tamamla canlı ve cansız mankenler oyunculara adrenalinin doruklarına çıkarıyor.

Uşaklı gençlerin yeni trendi, korku evinden kaçış

Uşak'ta korku evinden kaçış oyunu ile korku, heyecan ve adrenalin tutkunları girdikleri birbirinden gizemli odalarda kilitli olan kapı şifrelerini çözüp 1 saat içerisinde evden çıkmak için zamana karşı yarışıyorlar.

Uşak'ta gençlere farklı bir aktivite sunalım düşüncesiyle bu işi yapmaya başladıklarını anlatan korku evi işletmecisi Cem Doğantekin, 2 yıldır korku evinin faaliyette olduğunu ve adrenalin tutkunları için bu oyunun vazgeçilmez bir tutku haline geldiğini kaydetti.

Konak korku evden kaçış oyununun Uşaklı adrenalin severlerin vazgeçilmez durağı haline geldiğini belirten işletmeci Doğantekin, oyuna girip çıkan tüm oyunculardan tam not aldıklarını dile getirdi.

16 yaşından büyük kişilerin oyuna alındığını belirten Doğantekin, oyuncuların gizemli odalardaki şifreleri 1 saat içerisinde çözüp evden kaçmaları gerektiğini söylerken, tüm odaların kameralarla izlendiğini olumsuz bir durum halinde oyunu durdurup müdahale yapıldığına vurgu yaptı.
Doğantekin, oyun hakkında da bilgiler vererek şunları belirtti; " Oyunumuz toplam bir saat sürüyor 8 tane odamız var oyuna giren oyuncuların amaçları grup halinde gelip en az 3 en fazla 7 kişi olmak üzere oyuncuları oyuna alıyoruz. Onlar oyuna gelip şifreleri çözüp odadan odaya geçip ve oyunu 1 saat içerisinde bitirmeye çalışıyorlar. Bu arada oyuncuların karşılarına canlı ve cansız mankenler çıkıyor onlar aslında korkunun yanı sıra eğlence. Bu aslında bir adrenalin oyunu ben korkmam diyen herkesi korku evine bekliyoruz" dedi.

'Korkmayız diye geldik oyuna girince çok farklı olduğunu anladık' diyen oyuncu onur Ömer Kuşin, " Oyundan çıktıktan sonra adrenalini çok yoğun bir şekilde yaşadık korkularıyla yüzleşmek isteyenler kesinlikle bu oyuna girmeli" şeklinde konuştu.

BİZE ULAŞIN