‘Ayla’nın gala günü

Oscar adayı Ayla filmi, Antalya’da gala yaptı. Filmin yapımcısı, yönetmeni ve oyuncularının katıldığı galaya büyük ilgi gösterildi

‘Ayla’nın gala günü
Oscar'da 'Yabancı Dilde En İyi Film' kategorisinde aday adayı 'Ayla' filminin Antalya galası Özdilek Park AVM'de yapıldı. Galaya, oyuncular Kim Seol, İsmail Hacıoğlu, Murat Yıldırım, Sinem Uslu, Koray Ergün ve Halil Kumova ile yapımcı Mustafa Uslu ve yönetmen Can Ulkay da katıldı. Uslu, Türk halkının filme gösterdiği ilginin muhteşem olduğunu belirterek "Ayla artık sizin filminiz. İnşallah mart ayında Oscar'ı alıp geleceğiz" diye konuştu.

GERÇEK TÜRK KAHRAMANI HİKAYESİ
Oyuncu Sinem Uslu da genellikle Amerikalıların kahramanlıklarının ön planda olduğu filmler izlediklerini şimdi gerçek bir Türk kahramanının hikayesini insanlara ulaştıran filmin dünya çapında ilgi gördüğünü söyledi. Yönetmen Can Ulkay da Ayla filminin her yaştan insana hitap ettiğini ifade ederek "Evrensel bir film yaptık. Çünkü sevgi evrensel bir duygudur" dedi. Oyuncular İsmail Hacıoğlu ve Murat Yıldırım ile Koreli çocuk oyuncu Kim Seol filmle ilgili düşüncelerini gazetecilerle paylaştı. Oyuncular daha sonra filmde hikayesi anlatılan Kore gazisi Süleyman Dilbirliği için dua istedi.
BİZE ULAŞIN