Ressam Uzun'un eserlerine ilgi

Mersin’de resim sergi açan Bülent Ecevit Üniversitesi Resim Bölümü’nde öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Çağlar Uzun’un eserleri sanatseverlerden büyük ilgi gördü.

Ressam Uzun'un eserlerine ilgi

Çağlar Uzun'un İçel Sanat Kulübü'ndeki 6'nci kişisel sergisinde 30 yakın eseri sanatseverlerin beğenisine sunuldu. 24 Kasım Cuma gününe kadar açık olacak sergisindeki eserleri nedeni ile olumlu tepkiler aldığını belirten Uzun, Mersin'de ilk sergisi olmasına rağmen gösterilen ilgiden memnun olduğunu söyledi.

Aynı zamanda Mersin Üniversitesi Resim Bölümü mezun olan sanatçı Uzun, yapıtlarında dışavurum çalışmaları, kişisel öyküler ve karşılaşmalardan yola çıkan duyumsamalar olduğuna dikkat çekti. Amacının her kesimden sanatseverin resimlerinde başka bir dünyanın farklılığını görme olduğunu ifade eden Uzun, "Gözlem, algılama ve dönüştürme becerisi, farklılığı ezelden beri, insanın insan olma serüveninde çok etkin bir role sahip olmuştur. Değer üreten özne olarak insan, karşılaşmalarından dersler çıkarabilmesi ile gelişen, geliştikçe sosyal, duygusal ve düşünsel anlamda zenginleşen bir yapıya bürünmüştür" dedi.

BİZE ULAŞIN