Toroslarda spor turizmi

Antalya Valisi Münir Karaloğlu Antalya’nın spor turizminden daha çok pay alması gerektiğini söyledi. Vali, “Turizmi sahilden Toroslar’ın arkasına da taşımalıyız” dedi

Toroslarda spor turizmi
ANTALYA Valisi Münir Karaloğlu, devre arasında Avrupa ve Türkiye'den birçok takımı kamp için Antalya'ya beklediklerini ifade ederek, "Antalya olarak spor turizminden daha çok pay almak istiyoruz" dedi.

KONSEY TURİZM KONUŞTU
Antalya'nın İbradı ilçesi Ormana Köyü'nde gerçekleştirilen Yüksek İstişare Konseyi toplantısında konuşan Vali Karaloğlu, sahil turizmini, Akseki-İbradı bölgesinde Toroslar'ın arkasına aktarmak istediklerini ifade etti. Aksekiİbradı bölgesinde turizmi geliştirmek istediklerini belirterek "Toplantıda bölgedeki hareketliliği nasıl artırabileceğimizi, sahildeki turizmi, Torosların zirvesine ve arkasına nasıl aktaracağımızı konuştuk. Bu bölgede muhteşem bir kültür var, muhteşem bir mimari var, çok kadim bir medeniyet var, Yörük ve Türkmen kültürü var. Bu bölgeden istifade edemedik. Çünkü altyapı yoktu. Yollar yoktu, suyu yoktu, ulaşılamıyordu. Şimdi yollar çok iyi olmuş, altyapı var. Kalma imkanı, yatak imkanı sunan tesisler de var" ifadelerini kullandı.

İMKANLARIMIZ ÇOK MÜSAİT
Spor turizminin Antalya için çok önemli bir segment olduğunu sözlerine ekleyen Vali Münir Karaloğlu, "Bu sene Ortadoğu, Rusya ve Avrupa'dan çok sayıda takım, kampını Antalya'da yapacak. Tek başına 300-350 takım alan otellerimiz var. Bu da kış aylarının geçen seneye göre daha iyi geçeceğinin işaretleri. Ama Antalya'nın spor turizminden daha fazla pay alması gerekiyor. İmkanlarımız var, tesislerimiz var, otellerimizde çok kaliteli futbol sahalarımız, tenis kortlarımız, golf sahalarımız var. Bu konuda hem bizim hem sektörün çalışmaları var, Turizm Bakanlığı'nın destekleri var. İnşallah gelecekte spor turizminden de daha çok pay alacağız" diyerek sözlerini tamamladı.
BİZE ULAŞIN