Müdür Kalaycı'dan öğrencilere ziyaret

?Mersin'in Tarsus İlçesi'nde eğitim veren Karadiken İlkokulu Ortaokulu'nu ziyaret eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı, okul sınıflarını gezerek yapılan çalı��malar hakkında bilgi aldı.

Müdür Kalaycı'dan öğrencilere ziyaret

İlk olarak öğretmenlerle bir toplantı gerçekleştiren Kalaycı, öğrencilere vatan, bayrak, millet sevgisi aşılamanın önemini değinerek, vatanın korunmasının ancak fedakar bir gençliğin yetişmesine bağlı olduğunu söyledi. Ardından sınıfları gezerek öğrencilerle sohbet eden Kalaycı, çocuklarla zaman geçirip taleplerini dinledi. Ziyaret sırasında zaman zaman öğrencilere sorular da soran Kalaycı, çocuklarla yakından ilgilendi.

Türklerin diğer tüm milletlere örnek olması gerektiğini ifade eden Kalaycı, ''Vatan ve millet sevgisi, bize şanlı tarihimizin en önemli miraslarından birisidir ve Türk milleti için kutsal değerlerdir. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı ise bu değerlerle, adanmışlık ruhuyla yetiştirilmesini geleceğimizi güven altına alacaktır. Bu konuda ise siz öğretmen arkadaşlarıma düşen sorumluluklar oldukça fazladır. Öğretmenlik özveri gerektiren bir meslek. Toplumun eğitim düzeyinin gelişmesinde öğretmene büyük sorumluluklar düşüyor'' dedi.

Toplantı sonunda öğretmenlerin görüş ve isteklerini dinleyen Kalaycı, okul öğretmenleri ile hatıra fotoğrafı çektirerek okuldan ayrıldı.

BİZE ULAŞIN