Kendisi bulamadı başkasına can verdi

8 yıl böbrek nakli bekleyen Medine Gücükbacak hayatını kaybetti. Vasiyeti ile karaciğeri başka hastaya hayat verdi

Kendisi bulamadı başkasına can verdi
Isparta'da 8 yıldan bu yana böbrek nakli beklerken hayatını kaybeden Medine Gücükbacak'ın vasiyeti nakil bekleyen bir hastaya umut oldu. 47 yaşındaki Gücükbacak'ın vasiyeti üzerine eşi tarafından organları bağışlandı. Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Tıp Fakültesi Hastanesinde yapılan operasyonla alınan karaciğer, nakil bekleyen bir hastaya umut oldu. Vasiyet üzerine organları bağışlanan kadının hikayesi ise herkesi duygulandırdı.

O İYİLİKSEVER BİR MELEKTİ
Eşinin beyin ölümü gerçekleşmeden önceki süreçte gördüğü tedavi sırasında kendilerine organlarının bağışlanması vasiyetinde bulunduğunu ifade eden Zühtü Gücükbacak, "Hayatı iyiliklerle geçti. Eşim tam bir iyilik perisiydi, o adeta bir melekti" dedi.

NAKİL GERÇEKLEŞTİ
SDÜ Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Uzmanı ve Karaciğer Nakli Sorumlu Hekimi Doç. Dr. Zafer Sabuncuoğlu, "Nakil yapılan hastamızın genel durumu istediğimiz ölçülerde. Duyarlı ailelerin artması en büyük dileğimiz" diye konuştu.

HAYALLERİ GERÇEK OLMADI
Isparta'nın Gönen ilçesine bağlı Güneykent kasabasında ikamet eden Medine Gücükbacak'ın eşi Zühtü Gücükbacak, eşinin yaklaşık 10 yıldan bu yana böbrek yetmezliği tedavisi gördüğünü anlattı. Rahatsızlığının günden güne ilerlemesi sonrasında nakil beklediklerini anlatan eşi Zühtü Gücükbacak, "Eşim için böbrek arayışına girmiştik. Ben vermek istedim ama uygun olmadığı söylendi" dedi.
BİZE ULAŞIN