Bu bir tatbikattır

Isparta Şehir Hastanesi’nde, deprem ve yangın tatbikatı yapıldı. İlk yardım ve kurtarma ekiplerinin tatbikatı gerçeğini aratmadı

Bu bir tatbikattır
ISPARTA Şehir Hastanesi'nde, ilk yardım ve kurtarma ekiplerinin katılımıyla deprem ve yangın tatbikatı yapıldı. Tatbikata, Ulusal Medical Kurtarma Ekibi (UMKE), Afet ve Acil Durum İl Müdürlüğü (AFAD), itfaiye ve sağlık ekipleri ile hastane çalışanları katıldı. Senaryo gereği Isparta'da 6.8 şiddetinde ve 33 saniye süren deprem sonrasında hastane de hasar gördü. Hastane personeli hastaları hızla tahliye etmeye çalışırken, hastane yöneticisi de 'Olay Yönetim Ekibi'ni acil toplanma noktasına çağırdı.

AFETLERLE YAŞAMAK
Büyük kargaşa yaşanan hastanenin 2'nci katında senaryo gereği yangın çıktı. İtfaiye ekipleri yangını söndürürken, kurtarma ekipleri Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi yeni doğan bölümünde yeni doğan bebeği ve hastaları kurtardı. Tatbikat sonrası açıklama yapan Hastane Yöneticisi Op. Dr. Kadir Gökhan Saçkan, "Afet planları olmayan ve hazırlıksız yakalanan toplumlar afetlerde her zaman büyük zarar görmüştür. Unutmayalım, afetlere hazırlık küçük adımlarla başlar. Afetler daima olacaktır. Afetlerle yaşamayı öğrenmeliyiz" dedi.
BİZE ULAŞIN