Zeytinpark’a davet

Antalya kent merkezinin en büyük yeşil alanı Zeytinpark, halka açıldı. Park, doğa sporlarından bisiklete, çadır kampından yogaya birçok etkinliğe ev sahipliği yapıyor

Zeytinpark’a davet
Antalya Ticaret Borsası'nın Vakıflar Bölge Müdürlüğü'nden kiraladığı 2 bin 630 dönümlük Zeytintinpark, kentle buluşuyor. Yerel yönetimler, kamu ve özel sektörün bulunduğu 25 ortaklı Zeytinpark A.Ş, alanı Antalyalılarla buluşturmak için çeşitli etkinlikler düzenliyor.

ŞEHİRDE ÇADIR KAMPI
Doğa akademisi ile öğrencileri doğa ile tanıştıran Zeytinpark, yürüyüş, yoga, bisiklet ve kamp etkinlikleriyle de çocuk, genç ve yetişkinlere unutulmaz bir deneyim yaşatıyor. Kamp yapmak isteyen gruplara da ev sahipliği yapıyor. Zeytin ağaçları arasında gece yürüyüşü yapıp ateş başında sohbet eden kampçılar, güne yoga ile başlıyor. Antalya Bisiklet Sevenler Grubu da Zeytinpark'ta ilk kez pedal çevirdi. Şehir merkezinden hareket eden 40 bisikletli, yaklaşık bir saat süren yolculukla Zeytinpark'a ulaştı.

ANTALYA SAHİP ÇIKMALI
ATB ve Zeytinpark A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır, Zeytinpark'ın Antalya'nın cazibe merkezi haline geldiğini belirterek, tüm doğaseverleri Zeytinpark'a davet etti. Türkiye'de bir şehrin içindeki en büyük, dünyada ise bir şehrin içindeki 9'uncu en büyük yeşil alan olan Zeytinpark'ın korunması, ağaç varlığı ve doğasıyla geleceğe taşınması kararlılığında olduklarını ifade eden Çandır, "Burası Antalya'nın ortak değeridir. Herkes bu alana sahip çıkmalı" dedi.
BİZE ULAŞIN