Kepez’de kongre coşkusu yaşandı

AK Parti’nin Kepez İlçe Kongresi 3 bakanın katılımıyla yapıldı. İbrahim Taş, AK Parti Kepez İlçe Başkanı oldu

Kepez’de kongre coşkusu yaşandı
AK Parti Antalya ilçe teşkilatlarında kongre heyecanı hafta sonu devam etti. Daha önce ertelenen 5 ilçenin kongre seçimleri Kemer ve Muratpaşa ile başlamıştı. Dün de partinin Kepez İlçe Kongresi gerçekleştirildi. İbrahim Taş, AK Parti'nin Kepez İlçe Başkanı oldu. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'ın da katıldığı kongrede konuşan Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, AK Parti'nin Türk siyasetine çok fazla yenilik getirdiğini ama Türk siyasetinde başardığı en önemli şeylerden birinin hem kitle hem de güçlü teşkilatlara sahip bir parti olması olduğunu söyledi. Işık, Kepez teşkilatında bir görev değişimi olacağına, görev değişiminin hücre yenilenmesi, tazelenme anlamına geldiğine işaret etti.

KEPEZ LOKOMOTİF OLDU
Milli Eğitim Bakanı Yılmaz ise, halen yüzde 49 oyla ülkeyi yönettiklerini, bundan sonra ise ülkeyi yönetmek için bu rakamların yeterli olmayacağını hatırlatarak, bu nedenle çok çalışmaları, kırgınlıkları ve küskünlükleri unutmaları gerektiğini ifade etti. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da "Kepez Antalya'nın lokomotifi olmuştur. Yerel seçimlerde, 14 milletvekilinin 7 tanesinin AK Parti'ye kazandırılmasında ve referandumda Antalya'nın itici gücü Kepez olmuştur. 2019'daki yerel seçimler çok önemli. Onun ardından yapılacak 2019 yılındaki cumhurbaşkanlığı ve parlamento seçimlerine çok iyi hazırlanmamız lazım" ifadesini kullandı.

YUSUF İŞERİ'YE PLAKET
Konuşmaların ardından, Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, kongrede aday olmayan Kepez İlçe Başkanı Yusuf İşeri'ye katkılarından dolayı plaket takdim etti. İlçe kongreleri 2 Aralık'ta Gazipaşa ve Alanya ilçe teşkilatlarının kongreleri ile son bulacak. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun bu iki ilçe kongresine de katılacağı öğrenildi.
BİZE ULAŞIN