Ahatlı'ya öğrenci yurdu

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, belediye ve İlim Yayma Cemiyeti (İYC) ortak işbirliği kapsamında Ahatlı Mahallesi'nde inşa edilen 123 kişi kapasiteli yükseköğretim erkek öğrenci yurdunu ziyaret etti.

Ahatlı'ya öğrenci yurdu

Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, ziyarette üniversite öğrencileriyle sohbet etti, sorularını cevaplandırdı ve öğrencilik döneminde kaldığı İYC Vefa yurdu anılarını paylaştı. Başkan Tütüncü, 1997-2001 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde okurken 4 yıl boyunca İlim Yayma'nın Vefa yurdunda kaldığını anımsatarak, "Ben de bir İlim Yaymalıyım. Hayıtımın en güzel günlerini İlim Yayma yurdunda geçirmiş, orada çok şeyler öğrenmiş bir kardeşiniz olarak İlim Yayma Cemiyeti'ne bir vefa borcumun olduğunu düşünüyorum. İYC'nin Kepez Yükseköğretim Erkek Öğrenci Yurdu da, uzun zamandır yapmak istediğimiz bir projeydi. İYC ile ortak işbirliği kapsamında öğrencilerimize güzel bir ortam armağan ettik" diye konuştu.

"Fikri hür, vicdanı hür ve irfanı hür Müslümanlara ihtiyacımız var" diyen Başkan Hakan Tütüncü, "FETÖ'nün 15 Temmuz hain darbe girişiminde bunun ne kadar önemli olduğunu gördük. Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür bir Müslüman neslin yetişmesinde Türkiye'de iki tane kurumun önemli bir payı var. Bu kurumlardan birincisi İmam Hatip okullarıdır. İkincisi ise İlim Yayma Cemiyeti'dir. Bu iki kurum çok özel ve kıymetli insanların yetişmesine katkı sağlıyor" dedi.

Öğrenciler de konuşmasının ardından yurt binasının yapılmasına verdiği desteklerden dolayı Tütüncü'ye çiçek vererek, teşekkür etti. Ziyaret, günün anısına anı fotoğrafı çekilmesiyle sona erdi. Söyleşide İYC Antalya Şube Başkanı Yunus Yüksel ve dernek yönetimi de hazır bulundu.

BİZE ULAŞIN