Belediye ekipleri yardıma koştu

Manavgat Belediyesi ekipleri dün akşam etkili olan yağış sonrası tıkanan mazgalları açtı, su tahliyesi yaptı, evlerine ulaşamayanlara yardımcı oldu.

Belediye ekipleri yardıma koştu

Manavgat Belediyesi, dün gece etkili olan yağışta vatandaşın yardımına koştu. Meteorolojiden gelen ihbarı dikkate alan Manavgat Belediyesi ekipleri, akşam üstünden itibaren tetikte bekledi. Belediye Başkanı Şükrü Sözen'in talimatı üzerine Fen İşleri Müdürlüğü şantiyesinde özel bir acil yardım masası kuruldu. Gecenin ilerleyen saatlerinde metrekareye düşen yağışın artması üzerine ekipler sokaklara çıkarak tıkanan mazgalları açtı, su tahliyesi yaptı, evlerine ulaşamayanlara yardımcı oldu.

Belediye Başkanı Şükrü Sözen, başkan yardımcıları Hasan Şimşek ve Aydın Öz, Fen İşleri Müdürü Levent Ardıç ile Zabıta Müdürlüğü ekiplerini yanına alarak, acil yardım masasını arayan ve kişisel sosyal medya hesabından gelen ihbarlara ulaşmaya çalıştı.

Başkan Sözen, "Şiddetli yağış ihbarını alır almaz, Manavgat'ımızda olası bir faciayı önlemek amacıyla gece boyunca seferber olduk. Gereken her yere imkanlarımız ölçüsünde yetişmeye çalıştık. Biz her zaman halkımıza bir telefon, bir mesaj kadar yakınız. Tüm Manavgat halkımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum" dedi.

BİZE ULAŞIN