Tarsus'ta öğretmenlere E-Twinning eğitimi

Mersin'in Tarsus İlçesi'nde, öğretmenlerin Avrupa'daki meslektaşları ile deneyimlerini paylaşabildiği ve ortak projeler yürütebildiği E- Twinning İletişim Portalı'nın kullanımı ile ilgili öğretmenlere eğitim verildi.

Tarsus'ta öğretmenlere E-Twinning eğitimi

180 öğretmene gruplar halinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü E-Twinning Koordinatörü Bircan Keleş tarafından verilen eğitim programı Sesim Sarpkaya Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi. Programa İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı, İlçe Milli Eğitim Özel Büro personelleri ve öğretmenler katıldı. Toplantıda eğitimin en önemli ayaklarından biri olan öğretmenlerin, kendilerini geliştirmelerini çok önemsediğini belirten Müdür Kalaycı, böyle projelerle Tarsus'un eğitim kalitesinin giderek artacağını söyledi.

Projelerin kalitesini artırmaya yönelik olarak gerçekleştirilen bu eğitimlerle öğretmenlerin proje yazma kapasitelerinin de geliştiğini belirten Kalaycı, bu becerileri daha da arttırmayı hedeflediklerini kaydetti. Konuşmaların ardından, eğitimi başarıyla tamamlayan öğretmenlere sertifikaları verildi. Program toplu fotoğraf çekilmesinin ardından sona erdi.

BİZE ULAŞIN