Sahil yoluna 5 bin ağaç dikilecek

Konyaaltı Sahili’ne uygulanacak olan proje kapsamında Akdeniz Bulvarı’nın güney şeridi bir daha açılmamak üzere trafiğe kapatıldı. Bölgeye dikilecek 5 bin ağaç Akdeniz ile buluşacak

Sahil yoluna 5 bin ağaç dikilecek
ANTALYA Büyükşehir Belediyesi, Konyaaltı Sahil Projesi çalışmalarını büyük bir hızla sürdürüyor. Belediye şirketi ANTEPE tarafından gerçekleştirilen projenin ilk etap çalışmaları Beach Park kısmından başlamıştı. Konyaaltı Sahil Kentsel Tasarım ve Çevre Düzenlemesi Projesi'nin ikinci etabında sahil yolunun güney şeridi bir daha açılmamak üzere trafiğe kapatıldı. Minicity ile Konyaaltı Belediyesi arasındaki bölüm de kuzey şeridi ikiye bölünerek gidiş geliş olarak düzenlendi.

YEŞİL-MAVİ KUCAKLAŞMASI
Kuzey şeridinde ise servis amaçlı kontrollü bir trafiğe izin verilecek. Yaya haraketliliğinin ön planda olacağı proje alanının kuzeyinde bulunan turizm tesisleri ve konut alanları sahil ile bütünleşen mekanlara dönüşecek. Proje ile bütüncül, çağdaş ve özgün şekilde yeniden düzenlenen Konyaaltı Sahili, mavi ve yeşilin eşsiz uyumunu temel alarak hak ettiği konuma gelecek. Proje öncesi alanda bulunan beton zeminler yeşil alana dönüştürülüyor. Mevcut ağaçların tamamı korunarak, alana toplamda 5 bin 234 ağaç ilave ediliyor. Proje ile Beach Park'ın arka tarafındaki koruluk tamamen korunup, içerisinde yürüyüş yolları ve bisiklet yolları yapılarak Antalyalılar tarafından daha çok kullanılması sağlanacak. Koruluk içindeki amfi tiyatro da aynı şekilde korunacak. Projeyle engelli vatandaşların denize ulaşımı çok daha kolay olacak. Müze meydanından başlayıp Boğaçay'a kadar uzanan proje alanında engelli bireylerin rahatlıkla hareket edip, denize girebilecekleri alanlar tasarlandı.
BİZE ULAŞIN