Görme engelli öğrenciye ulaşım desteği

Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) İl Müdürlüğü Safahat Öğrenci Yurdunda kalan görme engelli öğrenci Hatice Ateş, Burdur Valisi Şerif Yılmaz'ı ziyaret ederek talep ve isteklerini iletti.

Görme engelli öğrenciye ulaşım desteği

KYK İl Müdürü Sami Kala ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Vekili Hasan Güven'le Vali Şerif Yılmaz'ı ziyaret ederek eden Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi tarih bölümü 1'inci sınıf öğrencisi görme engelli Hatice Ateş, ulaşım noktasında yaşadığı bazı sorunları Vali Yılmaz'la paylaşarak, talep ve isteklerini kendisine iletti.

Vali Yılmaz, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından engelli vatandaşların sağlık ve eğitim ihtiyaçlarına yönelik hizmet vermesi için tahsis ettiği engelsiz ulaşım aracıyla Hatice Ateş'e yardım edilmesi için talimat verdi. Vali Yılmaz, devletin her zaman engelli vatandaşların yanında olacağını, yıllarca unutulmuş olan sosyal devlet olmanın gereklerinin bir bir yerine getirildiğini ifade ederek, kendisinin de her zaman engelli vatandaşların yanlarında olacağını kaydetti.

BİZE ULAŞIN