SDÜ'de deprem ve yangın tatbikatı

Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nde ilk yardım ve kurtarma ekiplerinin katılımıyla deprem ve yangın tatbikatı yapıldı.

SDÜ'de deprem ve yangın tatbikatı

Tatbikata, Ulusal Medical Kurtarma Ekibi (UMKE), itfaiye, AFAD ve sağlık ekipleri ile hastane çalışanları katıldı. Senaryo gereği merkez üssü Afyonkarahisar olan 6,5 şiddetinde deprem çevre illerde de hissedildi. Hastane personeli hastaları hızla tahliye etmeye çalışırken, hastane yöneticisi de Afet Yönetim Merkezi' oluşturdu. Büyük kargaşa yaşanan hastanede yangın çıktı. Hastaneye AFAD, UMKE ve itfaiye ekipleri yönlendirildi. İtfaiye ekipleri yangını söndürürken, kurtarma ekipleri tedavi gören hastaları kurtardı. Daha sonra senaryo gereği Dinar'da meydana gelen depremde yaralanan vatandaşlar Isparta'ya getirilerek hastane bahçesinde oluşturulan çadır hastanede tedaviye alındı.

Hastane Başhekimi Prof. Dr. Mehmet Yıldırım, afetlerin zamanının, şiddetinin, yıkımının ve can kaybının önceden tahmin edilemeyen bir doğa olayı olduğunu dile getirdi. Prof. Dr. Yıldırım, bu tarz olaylara karşı hazırlıklı olabilmenin tek yolunun buna benzer tatbikatlar gerçekleştirmek olduğunu aktardı.

BİZE ULAŞIN