Antalya’ya akıllı kent ödülü

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Türel, hayata geçirdiği akıllı şehir uygulamaları nedeniyle Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca ödüllendirildi

Antalya’ya akıllı kent ödülü
ANTALYA Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Ankara'da Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Dünya Coğrafi Bilgi Sistemleri (CBS) Günü nedeniyle düzenlenen 'CBS Günü Sempozyum ve Fuarı'na katıldı. 'Bilgi Toplumunun Yaşam Alanı: Akıllı Şehirler' ana temasıyla düzenlenen sempozyumda konuşan Başkan Türel, Türkiye'de ilk defa Antalya'da uygulanmaya başlanan 'Akıllı Kent' uygulamasıyla şu anda Antalya kent merkezinde, park ve plaj gibi 52 noktada ücretsiz Wi-Fi, insansız bilgi hizmet noktaları ile panik butonu ve hasta takibi gibi akıllı sağlık hizmetleri sunduklarını ifade etti.

TEKNOLOJİK ŞEHİR VURGUSU
Projenin ikinci aşamasına geçtiklerini belirten Başkan Türel, bu konudaki teknik ve alt yapı çalışmalarının hızla sürdüğünü belirtti. Türel, "Akıllı Şehir Projesi ile bütün bu sistemleri tek elden yönetecek bir merkez kuruyoruz. Dünyanın en ileri şehirleri arasında yer alacağız. Antalya teknoloji çağına, dijital çağa güçlü bir adım atıyor" dedi. Sempozyum sonunda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hayata geçirdiği örnek akıllı şehir uygulamaları nedeniyle Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'e 'Her Alanda Entegre Akıllı Şehir Uygulaması' ödülü verildi.
BİZE ULAŞIN